Motor

• This topic is empty.
15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 17
  • Szerző
    Bejegyzés
    admin
    Adminisztrátor
    admin
    Adminisztrátor

ÜdVw Isti!

Szép munka!
    Egy apró 5let: Ha tudsz, szerezz 1.9D,TD, TDI közbetéttengey kereket(cikkszám:028 115 021B )! Az átmérõje kb 5-8 mm-rel kisebb,így gyorsabban forgatja a tengelyt , relatíve magasabb lesz az olajnyomás…A vezérmûszíjjal ki lehet feszíteni, így nem okoz gondot!
    Összerakás után 10(!) órát járasd 900-1000 1/min fordulaton! Hidd el, hogy meg fogja a motor hálálni, csak figyeld a vízhõfokot(fûtés nyitva, fûtõmotor 2. fokozatban járjon) és az olajnyomást(mechanikus órával)!

Sok Sikert!B)

Módosította: Doki69, Idõpont: 2008.01.18 19:16

admin
    Adminisztrátor

ÜDVW DOKI…Köszi

Megfogadom a tanácsot a járatással kapcs…De most már nem igazán tudok olyan kereket találni…(meg már annyit költöttem rá mint állat)MA megjött a turbó is nagy király lett?:):):):)

De ezzel a kerékkel is jó lesz nem??

De azzal nem lesz gond,ha én a saját olajkerékkel alapjáraton járatom nem??(megvan az elegendõ oljnyomás alapjáraton, így is nem??)

Módosította: Isti20, Idõpont: 2008.01.18 21:19

Módosította: Isti20, Idõpont: 2008.01.18 21:22

admin
    Adminisztrátor

Helló Doki …

Ma este beihdult a gép….Jó lett a szervó is…Menõ lett a verda!!!

Köszönöm a sok ötletet meg infót amit mondtál

admin
    Adminisztrátor

Gratula az autóhoz!
    Remélem jó lett.
    Esetleg tudsz számokat mondani mi mennyibe került vagy ez titok ?
    gondolok itt a turbó felújításra fõképp.
    Vizhûtéses a turbója?
    Cooler van az autón ?

Jó autózást.

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Isti!

Nem tudom ,mennyire lesz jó, nem láttam az összeszerelést! Nem akarok kötekedni, de azt sem tudom,hogy a fõtengelyed lett-e köszörülve, a siklócsapágyak ki lettek-e cserélve ,még akkor is, ha nem kopott annyit a fõtengely,hogy köszörülni kelljen…Valamint a közbetéttengely két siklócsapágya milyen állapotban volt? Vagy lett-e cserélve?
    Ha a motor üzemmeleg (85 fokos az olaj) és az olajnyomásod több, mint 0,6 bar és lassan, az idõ elteltével kicsit még növekszik, akkor jó munkát végeztél!B)

Módosította: Doki69, Idõpont: 2008.01.20 13:23

admin
    Adminisztrátor

Üdvw doki.

A motor teljesen fel lett újítva.A fõtengely köszörülve nem lett mert jó volt,felpolírozták és kapott új csapágykat mindenhol.
    A moci felújítás biztos jó lett mert profi helyen lett csináltatva.
    A közbetéttengyely csapágyai szarok voltak azok is ki lettek cserélve.
    Az összeszereléskor mindenhova gyári tömítéseket tettem.
    Minden szimeringet kicseréltem gyári minõségûre.
    A hengerfej is vadi új,új szelepszár szimeringekkel….
    Minóségi ásványi olajat vettem bele.Piros fagyállót ami örökös.

Szia Balázs.

AH Turbó szervíz hungary KFT. Dunakeszi lajos utca 13 a címük.
    Nem cooleres
    A turbó nem vízhûtéses! 52.000 Ft-ba került a felújítás adtak hozzá tömítéseket,1 év garanciát.Új perselyeket kapott új szimeringeket.kiegyensújozták.Ha a tengely rossz lett volna akkor több lett volna a felújítás 1-2 nap alatt kész is lett.

A moci újítás nekem olcsóbb volt,mert nekem anyagárba megcsinálták(van ismeretségem).Így volt 82.000 FT.Egyépként 125.000 FT lett volna.

Módosította: Isti20, Idõpont: 2008.01.20 18:13

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Isti!

Ha a motorod hidrotõkés akkor 10W-40-es olaj való bele (’85/08.hótól)!

admin
    Adminisztrátor

SZIA DOKI….

Castrol GTX3 15w-40-es olaj van benne.Ásványi olaj.Nekem ezt ajánlották.Ez jó nem??

A moci hidrótõkés.

Módosította: Isti20, Idõpont: 2008.01.23 20:14

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Isti!

Szerintem nem jó! Lásd az elõbbi hozzászólásomat!
    🙁

admin
    Adminisztrátor

ÜDVW Doki..

Mi a különbség a 15W-40 ,és a 10W-40 es olaj közt…Lehet valami gond abból hogy a felújított mocival 15W-40-es olajjal járatom.

Hány km-er után cseréljem le az elsõ olajat…Én 2000-re gondoltam.

elõre is köszi

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Isti!

A két motorolaj között jelentõs a különbség! A 15W-40-es olaj csak ásványi cuccot tarrtalmaz és a viszkozitása(hígfolyóssága) jelentõsen változik a hõmérséklet függvényében. Tehát mínusz 10 fokban a mézzel vetekedik és nehezen forgatja a motort miatta az önindító, míg 80 fokon már a pisivel vetekszik….Például emiatt is
    ‘esik’ melegen az olajnyomás….:(
    A 10W-40-es olajból kétféle van, a félszintetikus, amikor a szintetikus alapolajhoz ásványi adalékokat adnak és a részszintetikus amikor az elõbbi fordítottja áll fenn.
    A félszintetikus(Semi-Syntethic) olajak hõstabilitása kevezõbb. Tehát télen hígfolyósabb a 15W-40-esnél, viszont melegen sem hígul annyira fel…
    Remélem a Fully Syntethic (teljesen szintetikus) olajakat nem kell magyarázni…B) Azok viszont CSAK a ’97 után gyártott motorokban alkalmazhatók!

Módosította: Doki69, Idõpont: 2008.01.26 19:46

admin
    Adminisztrátor

Köszi!!

Hány km után cseréljem le az elsõ olajat,azt hallodtam hogy az új autóknál 2000 km után cserélik.Bejáratás után meg már 10.000-enként(azt tudom).

2000 Km utám lecseréljem??

És hány km-ert mennyek vele (finoman) poilíran???

Elõre is koszi!!!

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Isti!

A nálunk nagyjavított motorok elõször 10(!) órát járnak kb. 1000-1200-as fordulaton. Utána kapja vissza a tulaj és 60km/ó-nál gyorsabban nem mehet vele, 1 személlyel és nem forgathatja 2500 1/min fölé. Ez 500km-ig tart. Akkor olajcsere+szûrõ és átvizsgálás. Utána már 70- 80km/ó lehet a tempó és 3000 a fordulat. Minden megtett 500km után a sebesség megy fel 10-zel. 2000 megtett km után újabb olajcsere, átvizsgálás, diagnosztika. Ezután úgy tapossa ,ahogy akarja…A bejáratás alatt minden elinduláskor olajat, vizet ellenõrzi a tulajdonos!

Ezek a motorok az 1600-3500 fordulat között ‘élnek’! E határ alatt , vagy felett gyengék és akár károsodhatnak is..

A VW dieselmotorjainak olajcsere idõköze 7500km vagy 1 év, amelyik hamarabb teljesül! ’94-es évjárattól emelte a gyár 15000km-re!

admin
    Adminisztrátor

Köszi az infókat DOKI..(Mi lenne velem a depó nélkül B) ????) akkor lassan lecserélem az olajat.

Eddig így járattam én is vele,az átlak fordulat ahogy használtam az 1600-1800.KB 10 órát én is járattam 1000-1100 fordulaton.

Kb 400 km-t mentem vele.Most már 10W-40-es olajat rakok bele..Milyen márkájú olajat ajánlasz bele.

Castrol Magnatec GTD 10W40 VW 505 00( CASTROL MAGNATEC DIESEL 10W-40)ez jó lesz bele???

Légyszíves nevezz meg egy márkát amit te is szoktál tenni a a generálozott gépekbe(meg a sima kocsikba)…

Módosította: Isti20, Idõpont: 2008.01.27 20:17

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 17
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close