mûanyag festés

Kezdőlap Fórumok Golfosok törzsasztala mûanyag festés

• This topic is empty.
14 bejegyzés megtekintése - 1-14 / 14
  • Szerző
    Bejegyzés
    admin
    Adminisztrátor

Üdv!
    Az lenne a kérdésem, hogy milyen festékkel, és milyen festési módszerrel álljak neki a lökhárítók átfestésének. G2 elsõ és hátsó kislököst szeretnék feketére fújni. Jó lenne ha az elsõ kavics nem kezdené ki az elsõt.
    Köszi!

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Péter!

Ebben az esetben az elõkészítésben van a varázslat! Ugyanis azok az alapozók, amit a fémalkatrészekre használnak, nem tapad meg a mûanyag felületen,fõleg ha szilikonozták! Akkor felejtõs.
    Az autófényezõ cuccokat árusító boltban mûanyaghoz való alapozót, kitöltõt(füllert) és pár jó tanácsot kérj!
    Sok bosszúságtól kíméled meg magad! De inkább egy fényezõre bíznám…

admin
    Adminisztrátor

Szia!

Én is inkább egy fényezõre bíznám a munkát…

Nem hiszem, h volna kamrád, pisztolyod, megfelelõ szakértelmed hozzá, így a végeredmény "szemetes" lehet, és ez a legapróbb hiba, ami elõfordulhat…:S :sick:

Azok mellett, amit Doki írt még rengeteg dologra szükséged lesz, és a festékboltban kapott tanácsok mellett én kikérném egy fényezõ véleményét is..
    Ha már ott vagy azt is kérdezd meg, mennyiért vállalná el…
    Olcsóbb, ha most viszed el, mint ha késõbb kijavítattni..
    Rövid távon biztos jobban kijössz, de hosszútávon már nem ez a helyzet..

Mindenesetre sok szerencsét kívánok, gonosz dolog, de remélem kellõképp elijesztettünk az otthoni fényezéstõl.. 👿

szia
    évi

admin
    Adminisztrátor

Ugyanitt fényezési munkák olcsón!

🙂 :cheer: 😆 :laugh: :woohoo:

(Nem, nem, csak vicc :woohoo::silly: :woohoo:)

Hol laksz?

ui. szilikoneltávolító….

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW!

Én hallottam már direkt lökhárító ápolóról is.Ezt ráfújod a lökösre,és visszaadja a régi fekete színét(gondolom h az a probléma,h megfakult).Nekem ezt a nagybátyám mondta,akinak van egy kis autósboltja.Igazából a kifakult lökösre akarta adni,de nekem a krómcsíkos CL lökös kell.Az meg páran 25 újonnan.Húzós.

admin
    Adminisztrátor

Hát Ti igancsak el tudjátok venni az ember kedvét a "do it yourself" hozzáállástól. Novemberben vettem a Golfomat, az elõzõ tulajnak meggyûlt a gondja a parkolással, csak 1 ép sarka van a kocsinak. Egy bontóban munkálkodok Gyõrújbaráton suli mellett és lett volna két tök ép szürke lökõs (elsõ-hátsó). Arra gondoltam sokat dobna a kocsimon, ha azokat lefújnám feketére. Az enyémen most az elsõ fekete, hátsó szürke. Most folyamatos restaurálás alatt áll. Szedegetek össze alkatrészeket, felújítgatom õket, és egyszer csak bumm:lol: , lesz elég pénzem és lefújatom a kasznit, és mindent felteszek rá:) . Sztem a terv nem rossz, már csak meg kell valósítani.:lol: Köszi a tanácsokat! Jó érzés VW-snek lenniB) . Pá

admin
    Adminisztrátor

Bontóban? Akkor nem lesz nagy baj.. Összehaverkodsz pár emberrel, esetleg fényezõvel, és sima ügy..
    És talán lesz majd fekete lökõs is:D
    A terv nem rossz, reméljük hamarosan meg is tudod valósítani 😉

Ja, és ami még a lökõst illeti.. Lehet, h érdemes egy egyszerû sprayvel megfújni a hátsó, alapos tisztítás, és mehet rá, de csiszolni eszedbe ne jsson :blink:
    Ha nagyon szúrja a szemed a szürke.. Aztán, ha lesz másik feldobod azt 😀

szia
    é.

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW mindenkinek!
    Írt itt mindenki mindent, de én nem kinlódtam vele ennyit. Nekem is az volt a probléma hogy kivoltak fakulva a sárvédõ ívek és a lökhárítók. Én úgy csináltam hogy lemostam nagyon alaposan mosószerrel, aztán nitró higítós rongyal áttörölgettem mindet festés elõtt, hogy ne legyen zsíros a felület. Aztán bementem egy festékszaküzletbe és vettem Dinitrol Styling lack 8020-at kb. 1900Ft-ért ami egy mûanyagokra (lökhárítókra, sárvédõívekre 🙂 ) való festék és lehet kapni [b]fekete[/b], szürke szinekben. Szépen lefújtam mindet és olyanok lettek mint az újak. Az a nagyon fontos hogy több rétegben, egyenletesen fújd le a dolgokat különben könnyen megfolyhat és semmi féle képpen se csiszold a mûanyagot. Az apróbb karcolásokat, sérüléseket nagyon jól eltüntette mert egységesen fekete lett a felület. Én másfél Dinitrolt használtam el a 4 sárvédõ ívre (GTi) és a 2 kislökhárítóra. De van Dinitrol 820 is ami a mûanyag lökhárító szemcsés felületének javítására szolgál fekete színben. Látogass el ide és többet megtudsz: [url]http://dinitrol.hu/[/url]
    Na szóval én így csináltam és nem volt nehéz ha netán megkopik a festék 5 év múlva, újra lelefestem és kész.
    Hajrá Péter és nyugodtan "Do it yourself". 😉

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW mindenkinek!
    Írt itt mindenki mindent, de én nem kinlódtam vele ennyit. Nekem is az volt a probléma hogy kivoltak fakulva a sárvédõ ívek és a lökhárítók. Én úgy csináltam hogy lemostam nagyon alaposan mosószerrel, aztán nitró higítós rongyal áttörölgettem mindet festés elõtt, hogy ne legyen zsíros a felület. Aztán bementem egy festékszaküzletbe és vettem Dinitrol Styling lack 8020-at kb. 1900Ft-ért ami egy mûanyagokra (lökhárítókra, sárvédõívekre 🙂 ) való festék és lehet kapni [b]fekete[/b], szürke szinekben. Szépen lefújtam mindet és olyanok lettek mint az újak. Az a nagyon fontos hogy több rétegben, egyenletesen fújd le a dolgokat különben könnyen megfolyhat és semmi féle képpen se csiszold a mûanyagot. Az apróbb karcolásokat, sérüléseket nagyon jól eltüntette mert egységesen fekete lett a felület. Én másfél Dinitrolt használtam el a 4 sárvédõ ívre (GTi) és a 2 kislökhárítóra. De van Dinitrol 820 is ami a mûanyag lökhárító szemcsés felületének javítására szolgál fekete színben. Látogass el ide és többet megtudsz: [url]http://dinitrol.hu/[/url]
    Na szóval én így csináltam és nem volt nehéz ha netán megkopik a festék 5 év múlva, újra lelefestem és kész.
    Hajrá Péter és nyugodtan "Do it yourself". 😉
    [img]https://www.vwdepo.hu/media/kunena/attachments/legacy/images/Dinitrol_8020.jpg[/img]

Attachments:
    admin
    Adminisztrátor

ÜdVW !

Szó nincs arról hogy bárki kedvét el akarjuk venni a ‘do it yourself’ dolgoktól, de a mûanyag cuccok fényezése még a festõk számára is húzós dolog!
    Azért a segítõ szándék általában a tapasztalatból ered…
    De aki óhajtja: ‘i want fuck it myself’. 🙂

admin
    Adminisztrátor

Köszi a tippeket! Doki értem én, hogy ez nem egyszerû dolog, épp ezért írtam és kértem segítséget. Csak egy 19 éves srácnak nehéz megmagyarázni, hogy valamit bízzon másra az autóján:) . Még eléggé a tapasztalatgyûjtés idõszakában vagyok és szeretek mindent kitapasztalni. Még várok akkor ezzel a lökhárítóval amíg nem találok mûanyag íveket, ha azok is meglesznek akkor egyben meg lesz csinálva.
    Még1* köszi mindnekinek a hozzászólást!

admin
    Adminisztrátor

Üdvw Doki!
    Én is tudom!

admin
    Adminisztrátor

Peti!!

Ha te akarod csinálni nyugodtan csináld. max ujra fujod.:) Elsõ lépés magasnyomásuval mosd le alaposan hagyd egy napod száradni. Csiszold meg, de csak hogy érdes legyen nitroval vagy zsirtalanitoval töröld át gletteld ki a nagyobb hibákat, karcokat, csiszold meg nitro vagy zsirtalanitoval töröld át fujd le szorogittel kell rá kb 0.2 kg. Hagyd egy napot pihenni vagy inkább 2-t hiába mondják azt hogy a szórógitt 20 perc alatt köt de 2 nap kb amig kiszárad teljesen. Csiszold át vizes 800-assal nitros rongy, 1 nap pihentetés(ha vizessel csiszolod) aztán fujhatod telibe olyan szinnel amilyennel akarod. Röviden tömören ennyi. Egy profi fényezõ ezt olyan 20-25-ért csinálja meg. De tudom hogy jobban tetszik ha magad csinálod.

admin
    Adminisztrátor

Valamit kihagytál, a [b]mûanyag alapozót[/b] anélkül le fog pattogni a festék.B)

Módosította: Isti20, Idõpont: 2008.05.14 15:36

14 bejegyzés megtekintése - 1-14 / 14
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close