Nívópálca

Kezdőlap Fórumok Golfosok törzsasztala Nívópálca

• This topic is empty.
9 bejegyzés megtekintése - 1-9 / 9
  • Szerző
    Bejegyzés
    admin
    Adminisztrátor

Szia doki,megint van egy kérdésem.

Amikor tettem össze a gépet,utólsó lépésként tettem bele a nívópálcát.

És az a kérdésem,hogy meddig kell belenyomni a nívó rudazatát.Mert én ütközésig kalapálktam bele,addig ameddig elérte a rúdon lévõ peremet,jól csináltam??Mert így lett hézag az adagoló és a pálca felfogatás között?(KB 1 cm) vagy van ott egy távtartó amit én kihagytam.És az olajat nem a pálca alapján raktam bele mert nem voltam biztos benne,hogy pontosan mutat.(a könyv szerint 4.5 liter olajat szoktam bele tenni)

És lemértem a tesóm sima diesel mociján a nívópálca hosszát(ami a mocin kívül esik),és így megeggyezik a kettõ hossza….

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Isti!

Jó lenne tudni a motorod kódját és évjáratát, mert többféle nívópálca van a motorokhoz!

admin
    Adminisztrátor

1986 1.6 GTD.Nincs kedvem kimenni a forgalmiért ,holnap megírom az mociszámot…

Módosította: Isti20, Idõpont: 2008.02.19 18:43

admin
    Adminisztrátor

Szia Doki….

Megvan a motorkód egy kicsit késve:JR236606
    Ez alapján megtod mondani a nívópálca helyzetét,azt hogy mennyi lóg ki a mocitól(cm)….

Meg van még 1 kérdésem,megakarom csinálkni a hátsó ajtómat (csomagtartó) nyomógomb nélkülire,mert nem jó hozzá egyik kulcs se,nemtom bezárni jó, hogy van benne riasztó.És külön kapcsolóval nem a k.z-ral akarom mûködtetni,ki tudja nyitni a centrál moci a zárat (7,5 kilós).És a zár múanyagon el fogom tûntetni a nyitó gombot….
    És elég a c.zár mocit csak meghuzatni,és csukáskor simán be fog záródni???

elõre is köszi

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Isti!

A nívópálca ház koppig bemegy a blokkba, mínusz a gumigyûrû vasagsága ami a váll és a blokk közé kerül…

A csomagtartó zárat szét lehet szedni, csak a hátáról le kell venni a zéger gyûrût. Beledugsz egy kulcsot, nem baj ha nem nyitja, csak azért kell, hogy a zárbetét lemezkéi szét ne repüljenek…A többi lépés benne van az újságban, bár ott a bogár kilincseivel, de attól eltekintve egyeznek a dolgok.
    Ha végleg ki akarod hagyni a gombot, akkor egy jó centrál motor kell! Egyik ismerõsöm Golf II-esének lefalazott hátsó ajtaját oldottam meg vele. A merevítõre felcsavaroztam a centrálmotort, összefûztem egy bowdennel a zár nyitó szemét, kicsit lazán, a motornak kihúztam egy kapcsolt poztív szálat és kész.
    Az ajtó be fog záródni,mert a húzó szem csak akkor old, amikor megnyomtad a nyitó gombot, vagy, ha a centrálmotor meghúzza a szemet…

admin
    Adminisztrátor

Szóval akkor kéne lennie 1 guminak a nívócsõnél ott ahol van egy kis válla is meg a blokk közt (az nekem nincs, tömító anyaggal tettem össze 300C-ossal),csak az a gond ha koppig benyomom akkor a felfogatás nem passzol…Lesz az adagoló és a pálca közt kb 2.5 cm különbség..Kéne oda egy távtaró ami kimardt véletlenül az összerakáskor?Lehet hülyén jön ki, mikor jó az olaj szimt ha a nívópálcának a rácsozott rész tetején van a szint,vagy az a jó amikor a felénél van?

Kösz a nyitással kapcsolatos válasz,sejtettem hogy így kell csinálni,de jobb elõször megkérdezni az okosabbakat!!

kösziB)

Módosította: Isti20, Idõpont: 2008.03.05 19:32

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Isti!

A gumigyûrû vastagsága max. 2,5 mm…A Te távolságod 10-szer annyi…Véletlenül nincs- e ív hajlítva a nívópálca házba véletlenül? Mert a mi Golfunkon (1,6 TD-I SB motorkód) szögegyenes… Sajnos a katalógus(ETOS) sem egyértelmû ebben a témában…

admin
    Adminisztrátor

Köszi doki…

Valószínû az a gond,hogy meg van hajolva.Mert nem olyan egyenes mint a szög.
    De ma megrendeltem a full gyári nívó cuccot kb 12.000 Ft:S :S …De ennyit megérdemel a vas.

Átolvastam a cikket a zármegoldásról,de én mégis csak eltûntetem azt a nyomógombot hátulról,úgy lesz a menõB) B) .

Van még vmi.Az autós boltban láttam egy nagyon faxa programot ,minden egyes kügyü alkatrész rajta van kiválassza az autó típusát és kidog csomó robbantot rajzot,ráklikkel vmire és kidobja a méretét pl szimeringnél,minden vw tipusnál,gondolom neked is megvan…Hogy lehet megszerezni ezt a progit???

Módosította: Isti20, Idõpont: 2008.03.06 18:25

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Isti!

A VW gyári alkatrészprogramjának neve ETKA, vagy ETOS. Egy-két helyrõl (torrent) le lehet tölteni, de az az esetek döntõ többségében nem mûködik…Egy netes honlapról rendeltem meg az ETKA 7-est, potom 3 rongyért.Az csak német nyelvû.Az ETOS ami nekem van még az csak ’98-’02 közötti idõig tartalmazza a különbözõ európai VW modelleket…
    Google-ban keress rá…

9 bejegyzés megtekintése - 1-9 / 9
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close