porlasztócsúcs

Kezdőlap Fórumok VW Depo offline Kérdezz, felelünk! porlasztócsúcs

• This topic is empty.
14 bejegyzés megtekintése - 1-14 / 14
  • Szerző
    Bejegyzés
    admin
    Adminisztrátor

üdv!
    Egy olyan kérdésem lenne, hogy van egy 1.6TD Jetta II-em. És arra lennék kiváncsi, hogy ha kicserélmém a porlasztócsúcsokat mondjuk golf3 1.9tdi-re, akkor növelne -e a teljesítményén???? Vagy hogy egyáltalán ez megoldható -e???? Vagy mivel érhetnék el nagyobb teljesítményt?? Gondoltam már coolere is csak nem tudom milyen auto-ét rakjam bele…

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Laci!

El kell ,hogy keserítselek! A TDI porlasztócsúcsnak semmi köze a régi, örvénykamrás dízelmotorokhoz…:(
    Nagyobb teljesítményt csak több bevitt levegõ és vele arányosan több bevitt üzemanyag segítségével érhetsz el…Az viszont jelentõsen csökkenti a motorod élettartamát!:S Ne haragudj, de konkrétumokat ITT nem lehet leírni!
    A cooler témát már többször is taglaltuk itt a fórumban, légy szíves keress rá!

admin
    Adminisztrátor

Szia! Ha teljesítmény szeretnél növelni,akkor cseréld ki a gyári turbót GT17-re és az adagolót cseréld ki Fiat Chroma 1.9-es tdi-re amiben,ha jól tudom 10-es adagolóelem van. Ezt még elbirja a motor. Nekem ezek voltak benne míg ki nem cseréltem a motort 1.9-re. Üdv.Krigi

admin
    Adminisztrátor

Szia! Ha teljesítmény szeretnél növelni,akkor cseréld ki a gyári turbót GT17-re és az adagolót cseréld ki Fiat Chroma 1.9-es tdi-re amiben,ha jól tudom 10-es adagolóelem van. Ezt még elbirja a motor. Nekem ezek voltak benne míg ki nem cseréltem a motort 1.9-re. Üdv.Krigi

admin
    Adminisztrátor

köszi szépen

admin
    Adminisztrátor

Szia! nem tudom merre felé lax!? de mi meg birjuk neked növelni a teljesitményt másik turbó és adagoló nélkül! ha érdekel irj!:)

admin
    Adminisztrátor

hy! kecskeméti vagyok. Mennyibe kerülne kb.? A gyári turboval jobban ment! Csak az már ki volt rendesen. Most egy 1.9 moci turboja van rajta KKK tipusú. De ezzel valamiért nem akar menni! Lehet hogy az adagolót kellene hozzá beállítani??? Nagyon nem értek én a diesel mocikhoz! Adagolohoz meg föleg… Mit tudnátok vele csinálni turbo meg adagoló csere nélkül??? Az az igazság hogy turbot tuti nem akarok cserélni mivel most vettem rá kb. 2 hónapja. Nekem már az is elég lenne ha az a teljesítmény vissza jönne ami a másikkal volt.

admin
    Adminisztrátor

Szia!Mi Salgótarján mellet lakunk! (nem tudom megéri -e neked feljönni?) az adagolót össze kell hangolni a turbóval mert el kell találni hogy mennyi anyaghaz mennyi levegõ kell! ez lehet a probléma hogy nincs elég levegõ! de az adagolót is át lehet alakitani(ez a mi dolgunk) és begfelelõ nyomással elég szép teljesitményt elõ lehet csalogatni a motorból! ez kb 30 ezer kölul alakulna! árban!:)

admin
    Adminisztrátor

Nem hiszem hogy azért felmegyek! de köszi akkor jol gondoltam, hogy az adagolón kell valamit állítani azért nem megy… Email-ben nem irnád le hogy mit kellene átalakítani az adagolon???? Amugy hány "LE" adna rá???? Persze csak ha nem titok 😀 Email: LSINKO@FREEMAIL.HU THX

admin
    Adminisztrátor

Hát ez nem ilyen egyszerû! az adagolóban alkatrészeket kell cserélni és be kell állitani egy bizonyos értékre (ehhez próbapad szükséges) és turbónyomást kell emelni! az egyek barátom golf2 1.6 td-je padi mérés szerint 122LE 320NM de ez már költségesebb dolog mint 30 ennyiéert kb 90-100 le jöhet:)

admin
    Adminisztrátor

mindegy köszi. elviszem beállítatom az adagolot, és remélem akkor már jobb lesz… 🙂 azért az szép teljesítmény a golf-tol! A motorja hogy birja?? azért 75LE-böl 120LE. azon már nem a gyári turboja lehet gondolom én. 🙂

admin
    Adminisztrátor

Ahogy gondolod! a golfban minden gyári csak az adagoló nem! meg annyi hogy cooler is van rajta! még mindig birja de már kb 30000 mentek vele!

admin
    Adminisztrátor

milyen kocsi coolerét rakták rá???? mert abba még én is befektetnék! én a forumban olvastam hogy renault traffic coller jo. de mindegy hogy milyen évjárat??? amugy 1 cooler mennyit számit kb LE-ben?? hát abbol a golfbol rendesen kihoztatok mindent 😀 hát nem tom meddig birja az a moci 🙂 Lehet jobban járt volna egy 1.9tdi-vel… használtauton láttam 1 jetta II 1.9tdi mocival és az is 120LE körül volt az talán jobban birja a strapát… Mármint a motor. Mondjuk én tuti gyors kinyirnám az 1.6 td mocimat 120 LE-vel… Imádok száguldozni ma sem hagytam ki 60 táblánál 140 😀

admin
    Adminisztrátor

Hát ezen a golfon citroen xm cooler van de kell hozzá másik viz hûtõ is azt nem tom mié van benne! a cooler kb5-10 lovat hoz magával! az a jetta nincs nagyon felhúzva! csak chipelve van nem machanikus adagoloval! az 1.9 tdi motorokból már van aki 240lovat és 480 nm hozott ki! de ez pénztárca kérdése! az 1.6 td mocból van aki 150-160 lovat csinálnak de ez már versenyre való nem utcára! ide már kell kuplung is és féltengejek is! mindent lehet csak akarni kell! mondjuk ez már nem olyan tartós!:)

14 bejegyzés megtekintése - 1-14 / 14
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close