RECSEN A VÁLTÓ

Kezdőlap Fórumok VW Depo offline Kérdezz, felelünk! RECSEN A VÁLTÓ

• This topic is empty.
6 bejegyzés megtekintése - 1-6 / 6
  • Szerző
    Bejegyzés
    admin
    Adminisztrátor

HELÓ DOKI.

1990-es 1.6 td Passat ha hirttelen akarom sebességbe tenni akkor recsen a váltó
    olyan mintha nem nyomnám be a pedált.Hol keressem a bajt a munka hengeren látszólag semmi baja,
    a szerkezetet nem láttam,vagy esetleg a váltó bovden is csinálhatja?
    Elõre is köszi.

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Tibor!
    Majd Doki megírja a frankót,de én a szinkrongyûrûket gyanítom bûnösnek.
    Az enyém ugyan nem bowden-es,de ha nem várok ki egy kicsit két váltás között,meg tudom reccsenteni. 🙁

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Tibor!

Melyik fokozatban reccsen a váltó? Ezek a huzalos váltók(02A) nem bírják a gyors váltásokat!:(
    Ha egyesben és hátramanetben,akkor a kuplung nem emel ki rendesen(levegõs a hidraulikarendszer,elgyengült a tányérrugó, kezd átszakadni a kiemelõkar,stb).
    Ha más fokozatokban is reccsen, az lehet olajhiánytól, vagy a fékezõgyûrû túlzott kopásától!

admin
    Adminisztrátor

Heló doki köszönöm a választ .

egyébként egyesben és hátramenetben recseg a váltó.

admin
    Adminisztrátor

Üdvw Doki

A légtelenítés nem segített ,a szerkezethez hogyan lehet hozzáférni ,szétkel húzni a motort vagy van egyszerûbb módja is mint pl az Opel.:huh:
    ja és még egy kérdés a váltóban hol lehet az olajat ellenõrizni,most hogy lehûlt az idõ még nehezebb váltani még meg nem be nem melegszik a verda.:S

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Tibor!

Ha a légtelenítés nem segített a dolgon, akkor sajnos a kuplungszerkezet tányérrugója elfáradt és cserére szorul! A váltó levétele után férsz hozzá a kuplunghoz.
    A váltó olajszintjét a hûtõ felé nézõ oldalán lévõ 17-es imbuszcsavar kicsavarása után lehet ellenõrizni. ki kell folynia ott a váltóolajnak(75W-90, szintetikus kell bele).

6 bejegyzés megtekintése - 1-6 / 6
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.