sport szürõ

• This topic is empty.
12 bejegyzés megtekintése - 1-12 / 12
  • Szerző
    Bejegyzés
    admin
    Adminisztrátor

Nem rég vettem egy 92-es golf III 1.8-as motorral. Szeretnék egy sportszürõt vasarolni, de milyet?

admin
    Adminisztrátor

Szia!

A VW depo 2007/5 számában jelent meg egy cikk a sport- és direktszûrõk hátulütõirõl. Röviden az írás konklúziója, hogy sem a GTI-t, sem az Audi TT-t, de még a méregdrága Porschékat sem direktszûrõvel gyártják, s ennek jó oka van.

Ha mégis szeretnél egyet, mert tetszik a szívóhang, optika stb., akkor a nevesebb márkákat javasoljuk. A lényeg, hogy gyakran tisztítsd és jóval gyakrabban cseréld, mint a hagyományos papírszûrõt.

Üdv: szerk.

admin
    Adminisztrátor

Sziasztok!

Én inkább a panel (vagyis a gyárival megegyezõ méretû) szûrõt ajánlom. A direktszûrõt csak akkor használj,ha megfelelõen el tudod választani a motortérben, hogy a motor közvetlen kisugárzott hõje ne érje.
    Ellenkezõ esetben a túl meleg beszívott levegõ jelentõs teljesítménycsökkenést eredményezhet és le is tilthat a központi motorirányítás (ECU).

admin
    Adminisztrátor

Helló! Még újvagyok az oldalon de már egy-két dologal gazdagabb lettem. Van egy 2es golfom 1.8 benzines 86os kiadás inyektoros és szeretnék bele sportlégszûrõt de nem tudom hogy hogyan kell beleépiteni. Ebbe kérnék segitséget. Köszönöm!

admin
    Adminisztrátor

Hello Kelemen!

Én a szerkesztõséggel is és Dokival is egyetértek bár optikailag a direktszûrõ jobban néz ki csak valóba vagyázni kell a motor melegével de könnyen lehet ezt orvosolni!!
    Tehát:

Én még mindig a K&N és Simota szûrõkre esküszöm!

K&N lapszûrö a gyári helyére:33-2029- tipusszám
    simota lapszûrõ:ov002-tipusszám

K&N direktszürû minden tartozékkal:57-0219-tipusszám
    A Simota direkt szürõk 4500ft-tól 8000ft-ig terjed…itt a a szürõ belsõ átmérõje a lényeg!

A K&N szürõk azok borsosabbak a simota olyan 10 000 ft körül van!
    A direktszûrõhöz venned kell egy hõvetõt ami tuningboltokban beszerezhetõ kb:3000 ft
    Ha szeretnél egy képet a hõvetõrõl a motor mellet hogy védi a motor melegétõl akkor küld egy mailcímet:xatis5@freemail.hu

Remélem tudtam segíteni:xatis Fegyvernek

Módosította: xatis, Idõpont: 2007.10.08 20:26

admin
    Adminisztrátor

Hello Norbert!

A válaszom ugyanaz mint Kelemennek csupán a tipusszám változik!

K&N lapszürõ:33-2001
    Simota lapszürõ:ov001
    Ééés ennyi….Ja és a Simota direktszûrõ ami aktuális!
    Sajnos a K&N nem gyárt 1.8 injektoroshoz csak a karbishoz:(!

-Ha kértek képet a hõvetõröl egy motor mellet akkor küldj egy mail címet:xatis5@freemail.hu

Üdw:xatis Fegyvernek

admin
    Adminisztrátor

Köszi!
    Szoval akkor a gyári légszûrõt kiveszem és a helyére rakom. Csak még annyi volna a problémám hogy a gyári légszûrõre rá van téve nekem valami. Nem tudom hogy micsoda. Szét szedtem a légszûrõ dobozt és az bele volt épitve. Kivülrõl ugynézki mintha csak rá lenne fogatva de belül látszik hogy nem. Ez esetben hogy tudom megoldani a beszerelést. Ha kell küldök egy képet ha nem érthetõ hogy mit irók.

admin
    Adminisztrátor

Üdvw!

Megköszönném ha küldnél egy képet!

Ha jólselytem a légtömegmérõre gondolsz vagy a vákumgombára!
    Nos ezzel semmi gond nincsen mert a lapszürõt simán be kell helyezni a gyári helyére, és a K&N direktszürõhöz pedig mindent adnak mert ez a tipus amit írtam egy szett minden adaptert tartalmaz!!Csak és kizárólag ehhez a tipushoz van gyártva!

Tovább nemírok inkább megvárom hogy mit látok a képen!!

admin
    Adminisztrátor

Xatis holnap délután minden féle képpen küldök.

Módosította: Norbi, Idõpont: 2007.10.08 22:34

admin
    Adminisztrátor

xatis megkaptad a képeket? Ha nem szolj és elküldöm ujra.

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Norbert!

Bocsi hogy eddig nem írtam csak volt egy kis gond a ‘hülyitõketyerével’ valami elszállt benne!!!
    Nem kaptam meg a képeket de ha mégegyszer elküldöd egy telszámmal akkor biztos megoldjuk valahogy!

Elõre is Köszöntem:xatis Fegyvernek

admin
    Adminisztrátor

Szia Norbert!

Neharagudj hogy eddig nem válaszoltam de két dolog akadályozott!!!
    1-megfõtt a gépem
    2-nem tudtalak megkérni hogy küldj ujra képet mert nem sikerült elküldened és küldj mellé egy telefonszámot is!!

Köszönöm szépen!!!

ÜdVW:xatis Fegyvernek

12 bejegyzés megtekintése - 1-12 / 12
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close