Sportvezérmûtengely

Kezdőlap Fórumok Technikai segítség Motor Sportvezérmûtengely

• This topic is empty.
7 bejegyzés megtekintése - 1-7 / 7
  • Szerző
    Bejegyzés
    admin
    Adminisztrátor

SzeVWasz Doki!

Hoztak egy sportvezérmûtengelyt a gépbe. G3 1.8 AAM 8V Nem annyira durva,alapjárat is egyenletes.Üresben kegyetlen jól felpörög,terhelés alatt viszomt olyan,mint a gyárival. Szerinted benzin kell neki?Ha az,akkor elég,ha a potméteren állítok,vagy nyomást is kell növelnem?Tudom,hogy elvileg nem szabadna rajta állítani.
    Köszi!

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Peti!

Mit jelent az a ‘nem annyira durva’? Széria motort csak elrontani lehet egy sport tengellyel, mivel eltûnik belõle a kompresszió a megnövelt nyitási idõk miatt! Elõször inkább ezt ellenõrizd! Minimum 10 bar nyomásnak kell lenni a hengerekben, ha kevesebb,akkor add vissza!
    A fojtószelep potenciométerhez ne nyúlj,mert akkor le kell az egész injektorfejet cserélni! Azt számítógéppel ‘lövik be’, csak úgy ide-oda állítgatni nem szabad!

admin
    Adminisztrátor

Köszi Doki!
    Megméretem.Igazából az is érdekel,hogy kell-e neki több benzint adni, ha nem a gyári tengely van fent?

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Peti!

Lehetõleg ne állítsd el a benzinnyomást, mert akkor a lambdaszonda lecsökkenti a befecskendezési idõt, vagy vészprogramra fog állni a motorirányítás! Errõl még tudomásod se lesz(csak ha kiolvastatod a hibákat) ,mivel nincs ellenõrzõ lámpa! Csak a jelentõs túlfogyasztásból fogsz valamit gyanítani…:(

admin
    Adminisztrátor

Köszi Doki!
    Nem nyúltam a benzinnyomáshoz. Még egy kérdésem lenne: az 1.6 és az 1.8 központi befecskendezõnek a befecskendezõfeje ugyanaz? Mert belemegy egyik a másikba, még jómultkor szenvedtem vele és most nem vagyok benne biztos,hogy melyiket szereltem bele.

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Peti!

A nagyobb moci nagyobb üzemanyag igénye miatt, szerintem a fecskendezõ furat átmérõje lehet nagyobb…

admin
    Adminisztrátor

Köszi!
    Akkor még ma megnézem,melyik van benne.

7 bejegyzés megtekintése - 1-7 / 7
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.