www.kedvezmenyesbiztositas.hu

szelepe hanga a motorbol

Kezdőlap Fórumok Golfosok törzsasztala szelepe hanga a motorbol

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 16
  • Szerző
    Bejegyzés
    admin
    Adminisztrátor

sziasztok .remélem valaki tud segiteni .g2 gtd . jelenségem hogy a motorbol erös szelep hang jön ki ,a hidrotökére gyanakotunk .kicseéltük mind a 8at és még csunyábban járt 20km után is mint a régi.olajat cseréltem már.elöre is köszönöm a segitséget!

admin
    Adminisztrátor

Hi Pista!

A vezérlés jó helyen van? Az adagolóban a hullámtárcsát nem cserélted ki másra? A porlasztók befecskendezési képe milyen?

admin
    Adminisztrátor

ÜDVW!
    Hajtókar csapágy..szerintem…
    Le kéne venni a kartert megnézni a motort alulról!
    ÜDVW

admin
    Adminisztrátor

szia
    a porlasztok 130 -140 közt vannak az jo . egyik naprol a másikra jött ez a csörgés bele.már az adagolot is megprobáltuk odébb teni hogy hátha de nem az .szoval igazábol ezért nem tudom. hajtokar csapágyra gyanakszom még vagy esetleg szelepre..

admin
    Adminisztrátor

ÜDVW!
    Az adagolóhoz nem nyúlnék,mert hamar el lehet állítani az elõtöltést és az akár fogyasztás növekedéshez vezethet.
    A porlasztócsúcsoknak meg vagy 140 baron ha használt, ha pedig új akkor 155 baron kel dolgozni és EGYFORMÁN NEM ÖSSZE VISSZA!!!!
    üdvw

admin
    Adminisztrátor

az adagolohoz nem nyultam .már olaj nyomást is mértem . le vettem már a kartert is ,de nem láttam semmi olyat.ha csapágyas az kotyanásban vagy miben nyilvánul meg ?vagyis hogy lehet kitudni anékül hogy cserélném feleslegesen esetleg.tényleg és mindenkinek köszönöm, asegitséget!!

admin
    Adminisztrátor

Szia!
    Nekem is volt hasonló problémám, bár nem mondanám, hogy hirtelen jött a hang, de kipufogó szelep csere megoldotta a problémát (hidrotõke csere is volt).

admin
    Adminisztrátor

ÜDVW!
    Vedd le a szelepfedelet és nyomkodd meg a hidrótõkéket egy kalapács fanyelével.Ha nem mozdul meg akkor ott baj van a hidrótõkével.Ehhez a mûvelethez mindig el kel majd fordítani a fõtengelyt,hogy ne szelepváltáson legyen majd a vezértengely bütyke hanem “felül”.
    ÜDVW

admin
    Adminisztrátor

megtörtént a 8 hidrotöke cseréje tejesen ujra és semit nem javult ,söt csunyább hangja volt . igy kimostuk a régit és viszatetük .kisé csendesebb lett.szoval nem tudom már mi lehet .már hengerfejel is rémiszgetek.látam én is sok érdekeséget de ez még nekem is uj.

admin
    Adminisztrátor

ÜDVW!
    Lehet akkor az új hidrótõke nem forog el a helyén.A vezérmûtengely véletlen nincs meghajolva?
    ÜDVW

admin
    Adminisztrátor

na látod ezt nem tudom. az elhajolást hogy tudom megnézni?

admin
    Adminisztrátor

ÜDVW!
    Ki kell venni a vezérmûtengelyt a helyérõl és akkor meglehet nézni az ovalitást erre való mérõeszközzel.
    Ha ki van véve a vezérmûtengely akkor tudod ellenõrizni azt is,hogy a hidrótékék el-e forognak.Akkor a szelepeket is megtudod nyomkodni,hogy mûködnek-e de arra figyelj,hogy ne nyomd a dugónak.Van egy olyan is,hogy esetleg a segéd tengely ami az olajpumpát hajtja annak a perselye van kikopva.
    Egyébként kék füst van vagy szürke , ha mész a kocsival?
    ÜDVW

admin
    Adminisztrátor

szia
    inkább kékes .bár most nem néztem mert 4 porlasztobol 3 rosz volt.azokat kicseréltem.most nem is használom az autot adig mig kinem derül mi baja nehogy hazavágjam a motort. a hangot leginkább ugy tudnám leirni amit kiad.mint a lapkás motornál mikor nincs beálitva a szelephézag.

admin
    Adminisztrátor

ÜDVW!
    Akkor nekem a véleményem az,hogy a hidrótõke nem forog el a helyén.Akkor van ilyen amikor ovális a hidrótõke helye vagy amikor a hidrótõke rész meg van “rogyva”.
    ÜDVW

admin
    Adminisztrátor

sziasztok
    okosabb lettem kicsit. meg van a hiba forráspontja ha minden igaz.a fötengely végén az éknályám megkopott és ezáltal a vezérlésem is változni tudott olyn 1,5 fokot.feltehetöen ez volt az oka . most a másik kérdésem az lenne hogy az 16 d és 16 gtd fötengely közt van e külömbség ? és mi lenne ha azt tenék bele ,szivoét?

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 16
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

[instagram-feed]

AABCarLogo125x125

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close