Szelephézag

• This topic is empty.
12 bejegyzés megtekintése - 1-12 / 12
  • Szerző
    Bejegyzés
    admin
    Adminisztrátor

Szia Doki.
    Van nekem egy golf egyesem,1.6 diesel,JK motorkóddal és három ékes hengerfejtömitéssel.Szeretném a szelephézagot beállítani,mert hangja van.Csak az értékeket nem tudom hogy a szívószelepnél mekora a hézag,meg a kipufogó szelepnél.Korongos hézagolású a gép.Elõre is köszönöm a segitségedet.
    Üdvw.
    Jenõ.

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Jenõ!

A szelephézag meleg (olajhõfok:85 celsius) motoron:
    Szívószelep:0,25 mm
    Kipufogó szelep:0,45 mm.
    Eltérés maximum 0,05 mm lehet.

admin
    Adminisztrátor

Üdvw Doki.
    Köszömöm a segitségedet,majd megírom hogy milyen let a gép.;)
    Ûdvw.
    Jenõ.

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Jenõ!

Sok sikert a melóhoz!
    Aztán 1000 km futás után újra le kell ellenõrizned!

admin
    Adminisztrátor

Ûdvw Doki.
    A szelephézag tuti de nem indul.Ugy kezdödöt hogy reggel küllöre indult 200 km mentem aztán sehogy se,huzásra is csak nagyon nehezen.Ezért gyürüztem meg teljes hengerfejfelujítást kapot,az izzítás is jó.Az adagolón a mágneskapcsoló is üzemel.Most már csak az adagoló lehet mint hibaforrás,csak az a kérdés hogy van nekem egy 100%-ig jó adagolom 1.6-os turbosé csak van rajta valami vákumos cucc,ez miatt müködhet a gépen.????Hiába ne szerelgesek már.Elõre is köszi a segitségedet.
    Ûdvw.
    Jenõ.

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Jenõ!

Ha a vas hidegen pöccre indul, ahogy melegszik, úgy gyengül el és sem szelephézag,sem vezérlési gond nincs ,akkor az adagolóelem kopott el. Ezt esetleg ki lehet úgy szûrni, hogy a meleg motornál az adagolóra (és csakis az adagolóra ) hibdeg vizet öntesz! Ha így indul,akkor tényleg adagolóelem.
    Még próbáld meg azt, hogy melegen közvetlenül, az akksiról táplálod meg a mágnesszelepet! Ha erre reagál, akkor már a voltmérõ megmutatja,hogy hol a gond (gyújtáskapcsoló betét, kábelköteg, biztosíték tábla).

Az adagoló tetején lévõ cucc egy membrános nyomáskamra. A feladata az, hogy a turbónyomás függvényében ‘többlet üzemanyagot szabályoz'(max. 8 köbcenti) az eredeti mennyiséghez…Ha nincs bekötve, akkor csak tömegként van jelen.

admin
    Adminisztrátor

Ûdvw Doki.
    Holnap vékonyan rámegyek az adagoló tesztelésére,majd megirom mi let az eredmény.;) Addigis köszönöm a segitséged.
    Ûdvw.
    Jenõ.

admin
    Adminisztrátor

Ûdvw Doki.
    Elindult a gép az új adagolóval,egy porlasztó csúcs is gatya volt.Most ujabb kérdés ütöte fel a fejét a válltóval kapcsolatban:blink: .Ez az autó amit most bütykölök ez apámé,és az a gáz a válltójával hogy az egyes kettes hosszú a negyedik ötödik meg rõvid mert padlógázon 110-nél szét akar hullani:( .Az én golfom ugyan az az évjárat meg a motor,de az egyes ketes rõvid(kapar mint sumi) a negyedik ötödik meg hosszú mert ötödikbe simán viszi a 140-et és még menne;).Van egy 1.6 TD válltom csak ha beraknám vajon megjavulna a gép:blink: ??
    Elõre is köszi a segítséget.
    Ûdvw.
    Jenõ.

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Jenõ!

A kuplungház alján nézd meg a váltó kódját! Akkor okosabbak leszünk!:)

admin
    Adminisztrátor

Ûdvw Doki.
    A golfban lévõ válltó kódja FF 05053:( ,a másik válltónak amire kicserélném a kódja FF 20033:blink: .
    Ûdvw.
    Jenõ.

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Jenõ!

Kicsit vicces a dolog,de ,ha a kódnak hinni lehet,akkor a két váltónak azonosnak kell lennie! A mérvadó a betûkód: FF. A 05033 jelentése: ’83 május 5-én gyártották, a 20033 jelentése: ’83 március 20-án gyártották!

További infó a váltókról és áttételeikrõl:
    http://www.4crawler.com/Diesel/VW_020_transmission.shtml
    http://www.veedubz.co.za/links/gears.htm

admin
    Adminisztrátor

Ûdvw Doki.
    Köszönöm a segítségedet,majd valamit kiokoskodok a táblázatokból;) .
    Ûdvw.
    Jenõ.

12 bejegyzés megtekintése - 1-12 / 12
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close