www.boxergarazs.hu

tdi,sdi-re

Kezdőlap Fórumok Technikai segítség Motor tdi,sdi-re

14 bejegyzés megtekintése - 1-14 / 14
  • Szerző
    Bejegyzés
    Gál Zoltán
    Felhasználó

Hali.
    Szeretnék kérni tanácsot tőletek,hogy g3 1.9tdi 90lovas ahu motorkód vezérműtengely csere sdi-re jelent valami érezhető teljesítmény változást?Esetleg csúcsok cseréje? ha igen milyen sdi tengelyt,csúcsot tegyek bele? Komolyabban nem akarok hozzá nyúlni.

tomy33tdi
    Felhasználó

Szia, milyen adagolód van? Hdk 162? Am egy szoftverfrissítés, 110 lóra kb. , annyit tud így alap dolgokkal, de utána nézek neked ha érdekel,

Gál Zoltán
    Felhasználó

Nem tudom milyen van rajta elektromos bosch.igen érdekelne,hogy érdemes ezt a két dolgot megcsinálni,vagy sem.

tomy33tdi
    Felhasználó

Szia. Az Sdi vez.tengelyt azért szokták beépíteni, mert a szívó diesel (SDI) -nél a turbo hiányában a Vezérmü tengely légcseréje más… hamarabb nyit a szívó szelep.. hogy a megfelelő levegőbeáramlással elég Oxigén legyen az égéshez… ezért előnyös a TDI helyett… mert a turbo a hamarabb nyitó szívó szelep miatt TÖBB levegőt tud nyomni a motorba! Ezért érdemes cserélni!.. viszont NAGYON FONTOS AZ ÖSSZEHANGOLÁSA A TURBOVAL, ÉS A SZELEPEKKEL!
    De ha ez megav, akkot kb 20 lóerő a pludsz….!

Gál Zoltán
    Felhasználó

Oké.ezt értem csak a szelepeken nem lehet állítani hiszen hidrotőkések.a turbót pedig kell állítani? Mi a helyzet a csúcsokkal?csináltam már egy Pár golfot,csak még soha nem tunningoltam egyetsem.
    Ja és Köszönöm,hogy segítesz.

• A hozzászólás módosításra került: 4 years, 8 months telt el-Gál Zoltán.
    • A hozzászólás módosításra került: 4 years, 8 months telt el-Gál Zoltán.
    tomy33tdi
    Felhasználó

Szia,ez egyértelmü, hogy segítek 🙂
    Az SDI tengely csapágyméreteit érdemes megnézni.. a hidrotőkéket szépen lassan satuban össze kell nyomni. Itt más dolgod nincs.. a turbonyomás állitás az attól függ, hogy milyen adagoló lessz rajta… ha hdk-s, akkor egy jo chippet kell irni rá, ami vezérli a turbo-t is.. ha mechanikus adagolo lessz, akkor turbonyomás szabályozást mechanikus úton kell beállítani, a csúcsok.. 502 es bőven elég bele.. mondjuk ezis fantázia függő 🙂

Gál Zoltán
    Felhasználó

Én megmondom őszintén,hogy nemakarok chiptuningot csak bele a tengelyt és a csúcsokat és ennyi.vagy így semmit nem érek vele?ja adagoló maradna az eredeti.

tomy33tdi
    Felhasználó

Érezhetően jobb lessz igy is, az SDI tengely miatt, mert több levegőt tud a turbo a hengerekbe juttatni
    Hdk-s az adagolód?

Gál Zoltán
    Felhasználó

Honnan tudom,hogy hdk-s?

tomy33tdi
    Felhasználó

Elektronikus.. nincs gázbowden, és adagolófej oldalán egy fekete müanyag kocka van,

tomy33tdi
    Felhasználó

Ha van privi elérgetőséged, face.. akkor ott hamarabb elérsz…..
    Bocsi a kesői válaszért….

Gál Zoltán
    Felhasználó

Elektromos adagoló,nincsen Facebookom.ez Mit befolyásol?

Gál Zoltán
    Felhasználó

Milyen típusú 502 csúcsot tegyek bele?

tomy33tdi
    Felhasználó

Szia , most íny nem tudok tipust mondani, de rákeresel neten egyből kidobja, ugytudom hogy az Audi 2.5 V6 tdi-ben is ilyenek vannak.

14 bejegyzés megtekintése - 1-14 / 14
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.
www.kedvezmenyesbiztositas.hu

TLX_125x125_web

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close