termosztát?

Kezdőlap Fórumok Technikai segítség Motor termosztát?

• This topic is empty.
4 bejegyzés megtekintése - 1-4 / 4
  • Szerző
    Bejegyzés
    admin
    Adminisztrátor

1.6td golf 86-os,hengerfej pakolás hibával vettem nem volt benne termosztát.
    A pakolást pótoltuk a hengerfej ellenörizve lett (tökéletes),kapott egy termosztátot(gates), állítólag nagyon jó minõségü ja és jó drága.Okt.-ben berakta a szerelõ,tökéletesen mûködött áprilisig aztán nem nyitott ki többet.
    Mi okozhatja a bajt?

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Gergely!

Tönkrement a termosztát! Hogy miért? Senki sem fogja tudni…Tudtommal az alkatrészekre 1 év a garancia, persze, ha a számla is megvan! Ehhez a motorhoz a 87 celsius fokon nyitó termosztát kell gyárilag.
    Célszerû lenne a hûtõdet is átmosni kívül-belül, mert az is sok probléma okozója!

admin
    Adminisztrátor

Köszi a választ.A hütõ a termosztát után ki lett cserélve újra mert lyukas volt.
    Tehát a g2-nél a pár hónapos termosztát halál az normális,vagy tudnál vmi más tipust javasolni amivel tovább bírja.Bontott????
    A tágulási zárókupakja nem okoz ilyen jelenséget(már ha nem engedi el a nyomást).
    Ami nekem volt az 82 fokos mert azt írja a könyve:ha öreg a motor jobb az alacsonyabb nyitású.
    Bocsi a sok kérdésért,de eddig senkitöl nem kaptam hozzáértõ választ,és úgy látom te elég jól ismered a vw-eket.

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Gergely!

Láttam már pár VW-t.:blush:
    Murphy törvénye minden autóalkatrészre igaz, sajnos!:( Azért érdemes az új termosztátot is egy pohár vízben ‘kifõzni’és közben egy 100 fokos hõmérõvel figyelni,hogy hány fokon kezd nyitni és mekkora hõmérsékleten lesz teljesen nyitott, valamint kb hány millimétert nyit ki a szelep! Ha ezek közül bármelyik eltér a gyári, vagy a ráírt értéktõl, akkor lehet visszavinni a boltba… Beépítve nem volt tehát kötelesek kicserélni…

4 bejegyzés megtekintése - 1-4 / 4
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close