Tetõkárpit

Kezdőlap Fórumok Technikai segítség Beltér Tetõkárpit

• This topic is empty.
15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 19
  • Szerző
    Bejegyzés
    admin
    Adminisztrátor

Üdvw!

Tanácsot szeretnék kérni!A tetõkárpitot tisztitottam takaritó géppel és a kárpit megnyulott egy 40×40-es helyen:( .Kérdésem az lenne,hogy mit tudnék vele tenni,hogy kisimuljon?
    Válaszotokat elõre is köszönöm!

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Bogya!

Nem írtad le ,hogy milyen autóról van szó! Így nehéz segíteni, mert eltérnek a tetõkárpitok!:)

admin
    Adminisztrátor

Golf3 1.6i 1997 kiadásu

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Bogya!

A levált részre valamilyen ragasztót juttass be injekciós tûvel! A ragasztó anyagáról kérd ki egy kárpitos véleményét!
    Ha megvan a ragacs, visszanyomod a levált részt és szépen,a ragasztó száradásáig ‘aládúcolod’…

admin
    Adminisztrátor

Köszi,megpróbálom.

admin
    Adminisztrátor

Nekem is levált a hátsó ülések felett (golf 2) és még a direkt kárpitragasztó sem fogta meg, mivel eléggé feszül.
    Sok mindent próbáltam, végül a bontóban találtam egy nagyon szépet 5ezer forintért.

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW!
    Nos,igen. A legjobb megoldás a csere. Mivel még a közte lévõ halvány vékony szivacs is el szokott érni. Szétpereg. Én a Golf ll-esemen szerencsére (kopogom is!) csak az e. szélv.-nél kezdett leválni.
    Ragasztóanyagot legutoljára kárpithoz egy nagyon frankót ajánlottak,spray formában. Bár,nem mondom hogy olcsó,de a sz…rakodáshoz képest… Azt mondták a boltban,a kárpitosok nagyon szeretik és jó vele dolgozni. Kb. mint a Pálmatex (két oldalát bekenni),csak nem kell kínlódni a kenegetéssel. Befújod,vársz (1,2,3) és összepréseled. Sitty-sutty kész.

admin
    Adminisztrátor

[b]BOGYA írta::[/b]
    [quote]Köszi,megpróbálom.[/quote]

Szevasz! Sikerült megoldani a tetõkárpit ragasztást? Mert nekem is ilyen problémám van :((
    Nekem elõl a szélvédõnél végig levált 🙁
    A ragasztó nem fog át folyni vagy látszani?
    Üdv:Ati

admin
    Adminisztrátor

Még nem próbáltam ki,tavasszal akarom.Lehet,h cserélem Én is.Gondolkodom még 1 kicsit rajt.

admin
    Adminisztrátor

Hali!
    Leszedtem a tetõkárpitot és
    elvittem a kárpitoshoz! Azt mondta 15.000-ft gyári kárpittal :whistle:
    Mondom neki csinálja meg, ha már leszedtem. Azt mondta azért megpróbálja vissza ragasztani (mivel csak elõl volt leválva)
    És láss csodát sikerült! :woohoo:
    Ingyen megragasztotta és szinte semmi nem látszik! Nagyon örülök! :laugh:

admin
    Adminisztrátor

Milyen ragasztót használt,nem tudod???

admin
    Adminisztrátor

Milyen ragasztóval csinálta,nem tudod???

admin
    Adminisztrátor

üdvw

Mind azoknak akik hasonló "cipõben" járnak.Hasonló problémával én is küszködtem, a tetõkárpit szövete alatt kb 2-2,5mm szivacs van ami ha porózussá vagy darabossá válik akkor a korrekciós ragasztás után nem igazán lessz esztétikus.Ha a csináld magad mozgalom híve vagy és ki akarnád cserélni a tetõ kárpitot rajta akkor kb 5,5 eft maga az anyag és amit javasolni szoktak hozzá mint ragasztó az a palmatex 0,5 L kb 3eft (mind ez golfvento méretû tetõre értendõ). nos mind ez jól hangzik de nem kis nyûg megcsinálni hogy szép is legyen!!!! Én inkább megcsináltatnám kárpitossal 15ért ha van rá mód.

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW!
    Annyival egészíteném ki Anonimust,hogy nem Pálmát használnék,hanem amit kárpitos boltban ajánlottak nekem ("…kárpitosok szeretik használni tetõkárpithoz…"),az spray formátum és ugyan úgy mûködik mint a Pálma,csak nem kell kencézni.
    Én már használtam,ugyan kalaptartóhoz és ajtópanel ragasztáshoz,de nagyon bejön a cucc.

Sok sikert a csináld magad mozgalomhoz! :ohmy:

Peter

admin
    Adminisztrátor

Szevwasz!
    Pontos nevét nem tudod?

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 19
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close