www.kedvezmenyesbiztositas.hu

Torx csavar kiszedése

Kezdőlap Fórumok Technikai segítség Egyéb Torx csavar kiszedése

7 bejegyzés megtekintése - 1-7 / 7
  • Szerző
    Bejegyzés
    admin
    Adminisztrátor

Szevwasztok!!!

Kérdésem, hogy használt-e már valaki ilyen sérültfejű csavar-kiszedőt és ha igen, mik a tapasztalatok?
    Az a problémám, hogy nagyon gyengén állok szerszámok terén és hát az előttem szerelő illető elrontotta a csavar fejét, de rendesen, szóval ha valaki azt mondja, hogy használt már ilyet és jó, akkor beruháznék, mert sok bosszúságot tud okozni egy ilyen dolog.

Itt van például ez:

http://www.lincos.eu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=835&category_id=110&option=com_virtuemart&Itemid=2&lang=en

vagy ez:

http://www.lincos.eu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=843&category_id=110&option=com_virtuemart&Itemid=2&lang=en

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW GTIbi!

Éppen ma ‘bányásztam ki’ egy szétvert, süllyesztett fejû M6-os csavart egy Audi olajszivattyú-házból. CO-val ráhegesztettem egy M8-as anyát, hagytam lehûlni és kicsavartam…
    Hasonló módszerrel tudtam kiszedni a váltóházba beleszakadt M8-as csavarokat is. Bár oda vagy 10 darab M10-es anya kellett…
    Ha van hely és idõ, a használt fékfolyadék és a hidegvágó a legjobb csavarlazító…No meg a meleg…;)

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW!
    Így ahogy DR Prof mondja!

Én nem ismerem a kiszedő kézi készülékeket.
    Van CO-m, megoldom azzal, ha nem, jön a meleg (ez a legutolsó művelet szokott lenni itthon). A cégnél más, de a palackjaim sajnos szinte üresek, 45-50 ezer forintot meg még mindig sajnálom rájuk. Bár, már csak drágább lesz. :ohmy:

Peter

admin
    Adminisztrátor

ÜDVW!
    Én használtam,nem pont ilyent de hasonlót..el is tört…inkább vettem egy torx BETA fejet majd a csavar közepébe bele fúrok 4 fúróval bele verem a bit fejet majd dalolva jön kifele a csavar…igaz én nem fékolajat használok hanem petróleumot..
    ÜDVW

admin
    Adminisztrátor

Szevwa!
    Hegesztõrõl csak álmodok sajnos.
    Konkrétan a féltengely váltó felõli oldalát akarom megbontani.
    Köszi azért.

admin
    Adminisztrátor

Szia!

Nem túl bonyolult megoldani.
    Én is szenvedtem mér vele egy kicsit.
    Igazán tehetett volna bele a VW 6-os imbusz csavarokat, mert mindenki azzal megy neki elsőnek, mivel nem lehet látni az olajos poros dzsuvától, hogy valójában torx.

Ha van egy jó szerszám készleted, amiben van imbusz, torx meg a sűrűbb torx csillagfejű cucc, akkor meg tudod oldani.
    Egyszerűen azt vered bele kétkilós kalapáccsal, ami bele megy, vagy egy kis noszogatásra bele megy.
    Így a rezonancia is segít és általában a sűrűbb torx (12-élű vagy milyen) beleerőltetése után megindul.
    A lényeg hogy jó mélyen kell bele verni, mert elnyalódik a “hús” a tetején és utána szabhatod.
    Ha ez sem segít, akkor a hidegvágó tudom ajánlani én is.

ÜdVW
    Gábor

admin
    Adminisztrátor

Szia

Régen az audimon ugyan ez történt csak én elhagytam az ellendarabját,elmentem egy szerelöhöz és légkalapáccsal le orvosolta de nem sérült a felni csak a csavar,nekem csak ez az ötletem van,nekem müködött.

Üdv Wolfer

7 bejegyzés megtekintése - 1-7 / 7
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

[instagram-feed]

AABCarLogo125x125

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close