turbo

• This topic is empty.
7 bejegyzés megtekintése - 1-7 / 7
  • Szerző
    Bejegyzés
    admin
    Adminisztrátor

Sziasztok!Új tag vagyok Zsoltnak hívnak!Hátha valaki tud segíteni!Van egy tdi 110 le 98-as passatom!Nem nagyon autópályázok vele és a turbóm itt a városban folyamatosan letilt!Ha leveszem menet közben a gyújtást és visszateszem utána megint jó egy darabig ,de ha eléri azt a bizonyos 2200-3000 fordulatot megint ledobja!Voltam autópályán "kiégetni" a turbót utána úgy ment mint a …. villám de rá 100 km-re mikor megint városoztam vele ugyanezt csinálja!Turbó kuka?Vagy van más megoldás is?Elõre is köszi

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Zsolt!

Sajnos a turbód tele van korommal és szeméttel, ami a silány magyar gázolaj velejárója! A turbót ajánlott leszerelni és legalább a geometria állító lapátkák minden elemét kitakarítani. Vigyázni kell,hogy az állító gyûrû milyen helyzetben lesz kiszereleve, mert ha fordítva kerül vissza, nem dolgozik jól a turbó…

admin
    Adminisztrátor

Köszönöm szépen a választ!A szerelõm is ezt mondta (Pomáz Homonyik) hogy ne tankoljak a shellnél!Most bulgár gázolajat vettem bele egy szállító ismerõsömtõl és repül vele az autó!!!!Ez amúgy nagy meló?Turbóshoz vigyem vagy járjak ki bulgáriába tankolni?Vicc ez az egész köszi szépen

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Zsolt!

Kis hazánkban a nemzeti olajtársaság által gyártott szemét, amit üzemanyagnak neveznek az oka mindennek! Teljesen mindegy melyik kúton tankolsz, az alap üzemanyag silány,csak a ‘nagynevû’ kúthálózatok igyekeznek adalékokkal javítani rajta! Nevek szándékosan nincsenek!:sick:
    Keresd meg, az 2006-os éfolyamban az ‘Üzemanyag, Te drága’ címû cikkemet! Abban több mindent leírtam errõl!
    Azért a turbójavító kollégát keresd fel ,a ‘takarítás’ miatt!

admin
    Adminisztrátor

Bocs hogy fárasztalak de nem tudsz valakit aki megbízható és nem horror áron csinálaja ezt!!!Még valami!Az autópályás 5ik sebességben 90-rõl padló utána vissza 90 megint padló megoldás ugyanaz mint a turbó "kitakarítás "szerelõ által?Azt is mondták már hogy felkéne szabályoztatnom a turbómat!Az a baj hogy ezek a dolgok nem annyira olcsók sõt a gázolaj sem olyan olcsó mint régebben!És azért szeretem a kocsimat!Na köszi

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Zsolt!

Sajnos a turbódnak csak a mechanikus ‘takarítás’ fog használni! 🙁 A turbó felszabályozásról még nem hallottam, nem tudom, mit jelenthet…
    A turbó le- és felszerelése, fõleg,ha ‘egybe’ turbós nem kis munka! Annak pedig anyagi vonzatai is vannak! A katalógus csak a turbó ki és beszerelésére 1,6 órát ír elõ (Autofit’07). Azt még szorozd ki a rezsióra táblázattal (szalon munkadíja 7850 HUF+ÁFA/óra)…

admin
    Adminisztrátor

Köszi szépen a választ ,Értesítelek hogy mi történt vele!!!Köszi Doki

7 bejegyzés megtekintése - 1-7 / 7
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.