Turbónyomás állítás Golf 2 1.6TD autón

Kezdőlap Fórumok VW Depo offline Kérdezz, felelünk! Turbónyomás állítás Golf 2 1.6TD autón

• This topic is empty.
9 bejegyzés megtekintése - 1-9 / 9
  • Szerző
    Bejegyzés
    admin
    Adminisztrátor

Sziasztok !!;) Kérdésem a következõ lenne?? Hol ill hogyan tudok turbónyomást állítani golf 2 1,6 td autómon????Mert mindenki azt mondja,hogy oda kell tekerni a turbónak és jobb lessz oké de hol ill hogyan ???Kérdezem én a válasz jaaaaa azt nem tudom na ettöl nagyon tele szalad a zacskóm :laugh: !!!Már nem mindha nem menne:woohoo: de ha???? lehetne ugye mért is ne.Csak ezt szeretném megtudni mostmár hozzáérõ emberkéktõl.!!Elõre is köszi nektek Üdv:Pista:evil:

Módosította: mobala, Idõpont: 2008.06.02 14:23

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Pista!

Ez nem ilyen egyszerû! Tudni kellene, hogy milyen motorról(évjárat, motorkód) és milyen turbóról van szó! A másik dolog ezzel,hogy ez elég felelõtlen emberek ötlete!:angry: Mi lesz ,ha megemeled a turbónyomást a turbónál? Akkor a nyomásszabályozó szelep fog lehatárolni! Ha azt is kiiktatod? Akkor szétrepül a motorod!
    Tehát jó tekergetést!:S

admin
    Adminisztrátor

Köszönöm Doki mostmár tudom miröl van szó. Egyébként nem rossz az autó vagyis nekem igy is kielégitõ a teljesitménye legfeljeb nem járok vele gyorsulásira csak nézõnek. Amúgy 70LE-ös és kb 5L-ert eszik szerintem ez a lényeg mostanság nem??Köszönöm a felvilágositást az összes tekergetõs haverom menjen aP…..csába!!!Köszi mégegyszer Üdv:Pista

admin
    Adminisztrátor

Köszönöm Doki mostmár tudom miröl van szó. Egyébként nem rossz az autó vagyis nekem igy is kielégitõ a teljesitménye legfeljeb nem járok vele gyorsulásira csak nézõnek. Amúgy 70LE-ös és kb 5L-ert eszik szerintem ez a lényeg mostanság nem??Köszönöm a felvilágositást az összes tekergetõs haverom menjen aP…..csába!!!Köszi mégegyszer Üdv:Pista

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Pista!

A nyomáshatároló szelep, ami a szívóöntvény oldalán van gyári beállítás szerint 0,8 bar töltõnyomásnál lefúj a turbó elé! Ezt a motort sokkal kisebb üzemi turbónyomásra(0,65 bar) tervezték, amikor még az intercoolerrõl még szó sem volt. ’88 tól létezik a kissé nagyobb turbónyomású motor intercoolerrel és 80 pacival (motorkód RA,SB )…Ezek talán bírnák az 1 baros turbónyomást tartósan, de ahhoz az adagoló nyomáskorrektorát is hozzá kell ‘igazítani’…

Módosította: Doki69, Idõpont: 2008.04.17 19:12

admin
    Adminisztrátor

Szia igen értelek:) Na ezért is nálatok érdeklõdtem mert ugye nem vagyok szerelõ:unsure: van amit megoldok ithon de amihez már nem értek igazából azt szeretem szakira bizni.Na ebböl van kevés itt nálunk:S sajna. Aki meg kontár a verda közelébe sem jöhet!!!Mégegyszer köszi mindent. Ui:Ja egyébként megnéztem ezt a szelepet szerintem már valaki jól eltekergette van ennek valami beállitási modja????? ÜdVW:Pista

Módosította: pistatdi, Idõpont: 2008.04.17 16:37

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Pista!

Ezt úgy kell ellenõrizni, hogy a szívócsõbõl az adagoló felé menõ csõbe csatlakoztatsz egy T idomot,aminek a szabad végét egy 2 bar méréshatárú nyomásmérõre kötöd. Elindulsz az autóval sík, egyenes úton(üzemmelegen) és 3 fokozatban padlógázzal gyorsítani kezdesz és egyúttal ráfékezel,de a gázt nem engeded fel! Ekkor a nyomásmérõnek 0,65 bar nyomást kellene mutatnia. Ha már gyorsításkor eléri, akkor még jobb a dolog, de 0,8 bar fölé nem mehet a nyomásérték…B)
    Beállítás: befelé tekerve növekszik a nyomás, kifelé csökken..

Módosította: Doki69, Idõpont: 2008.04.17 19:20

admin
    Adminisztrátor

Üdvw:Doki

Köszi a segitséget megfogom nézni hogy dolgozik a gép és a beállitás után igy marad az biztos!!! Senki nem piszkálhat bele többet. Ez egy 1,6 TD 70 le-ös nekem jó igy is kicsi fogyi!!!!!! Mégegyszer köszi mindent sziasztok ÜdVW: Pista

Módosította: pistatdi, Idõpont: 2008.04.18 06:33

Davwid99
    Felhasználó

Pontosabban merre találom ezt a Turbónyomás csavarkát?

9 bejegyzés megtekintése - 1-9 / 9
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close