váltó bajok…

Kezdőlap Fórumok Golfosok törzsasztala váltó bajok…

• This topic is empty.
10 bejegyzés megtekintése - 1-10 / 10
  • Szerző
    Bejegyzés
    admin
    Adminisztrátor

Üdvözlet mindenkinek
    Egyszer azon kaptam menet közben a kicsi kocsimat(G2 1.3), hogy 5-bõl pakolnám vissza a sebességeket, és egyikbe sem megy bele…ha meg nagynehezen bele is ment valamelyikbe visított mint az õrült…Aki megnézte nekem gyorsan helyszínen azt mondta, olyan mintha 5-ben ragadt volna a sebesség…ugyan a váltókar kijött belõle…de mintha mégis 5-ben ragadt volna valahogy:( egy napra rá nézegettük, a rudazat oké, és a kulissza is rendben van(tán) egy próbakör után olyan volt mint régen, annyi különbséggel, hogy alapjáraton fura visító hang jött ki belõle ami csak akkor szünt meg ha a kuplungot kinyomtam.:( :unsure: :huh:
    Kérdésem az lenne, hogy mitõl hülyülhetett meg?…ha szétszedjük a váltót mit nézzünk meg rajta, hol keressük az esetleges hibát?
    Elõre is köszönöm a segítséget:)

admin
    Adminisztrátor

Csövi!
    Szerintem a kinyomócsapágyad adta be a kulcsot,de ha az a baja akkor nem sok mindennek teszel jót ha így használod.

admin
    Adminisztrátor

Köszi az észrevételt. Nem is használom azóta. A garázsban pihen addig, amíg szét nem szedjük;) A vicc az egészben az, hogy egy fél éve let cserélve az is…de ha az is a baj ezután csakis gyári megy bele, az ziher.
    Vráom a további tanácsokat!:)

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Péter!

Ha a kuplungpedált lenyomod, akkor megáll a nyelesetengely forgása, ezért van csend! Ha a kinyomócsapágy lenne kakis, akkor az akkor zörög, ha a kuplungpedálra lépsz….A gáz a váltóban lesz és nem is gyenge! Ha a váltó 5.-ben maradt volna, akkor csak elõre mehetne,vagy szétszakadna a váltó, ha ‘sikerülne’ összeakasztani két fokozatot…

admin
    Adminisztrátor

Hát a baja végül is akkor fog kiderülni ha szétszedjük a hétvégén…De mindenki mást mondd rá, hogy mi baja…és speciel én sem tudom elképzelni hogy mi üthetett bele…lutri:)
    Köszönöm az eddigi hozzászólásokat, de várom a további véleményeket, elképzeléseket, hogy mi lehet a baj forrása…eléggé aggaszt a helyzet ugyanis:(

admin
    Adminisztrátor

Volt már hasonló bajunk nekünk is de akkor a kinyomócsapágy rögzitõ füle tört le és félrenyomott a villa!Visitani igaz nem annyira visitott….kiváncsi leszek rá mert nekem is 5 sebességes a váltóm az 1.3-as alatt.Várom a fejleményeket!
    Jó melót,G.

admin
    Adminisztrátor

Volt már hasonló bajunk nekünk is de akkor a kinyomócsapágy rögzitõ füle tört le és félrenyomott a villa!Visitani igaz nem annyira visitott….kiváncsi leszek rá mert nekem is 5 sebességes a váltóm az 1.3-as alatt.Várom a fejleményeket!
    Jó melót,G.

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW!

Nemrég javítottam én is egy ilyen váltót(085), mert ‘elfogyott’ belõle az 5. sebesség… Itt annyi volt,hogy szépen lassan ‘elszvárgott’ az olaj és nem tudta kenni az ötödik fokozat tûgörgõs csapágyát…Le is darálta a fogakat…A fogaskerékpár 62 magyar papír lenne a szalonban, mert máshol nincs, a bontóban meg nem szedik szét a váltót…
    Nagyon érzékenyek a VW váltók az olajszintre és a minõségre is! Pl a IV-es Golf/Bora/Ibiza/Cordoba/Octavia 02K típusú váltók emiatt szét is szakítják a váltóházat…Bontott váltó 140 papír…:S

admin
    Adminisztrátor

H kiderül a baj, akkor elmondom igérem;) Az utolsó kommentet olvasva kicsit kikerekedett a szemem az árakat nézve:blink: Az én esetemben szerintem…illetve remélem 😆 nincs ledarálva fogaskerék, mivel vasárnap a próba során vett mindent vajul…de meglátjuk, hogy mi lesz…

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Péter!

Ezért van igaza Gabrielnek, hogy beállíttatta Veled a vasat a garázsba… Így lehet, hogy csak pár csapágy kell, nem pedig egy fél váltó…

10 bejegyzés megtekintése - 1-10 / 10
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close