váltó csere

• This topic is empty.
4 bejegyzés megtekintése - 1-4 / 4
  • Szerző
    Bejegyzés
    admin
    Adminisztrátor

Üdvözlet!

Van egy 1982-es kiadású Golf I-em, amiben 1.5 diesel motor ketyeg(tehát nem eredeti), és egy 4 sebességes váltó (GC kódú). Szeretnék bele 5 sebességes váltót rakni( ha jól tudom ezek FF kodúak). A kérdésem, hogy mire van szükségem a cseréhez a váltón kívûl, és hogy mennyire bonyolult a mûvelet. Bizzam szerelõre, vagy kis segítséggel otthon is elvégezhetõ. A másik kérdésem: szeretném kicserélni a motor tartó bakokat is, már néztem egy netes alkatrész kereskedõ cégnél,persze van több méret is 🙂 ,mire figyeljek? Van esetleg olyan típus is, ami jobban elnyeli a rezgéseket? A választ elõre is köszönöm.

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Péter!

Szerencsére az I-es Golfoknál kevesebb bajjal jár a váltócsere. Az a helyzet, hogy a Te vasadra még a II-es és a III-as Gofok 020-as típusú váltói is ‘felmennek’. A váltócseréhez az öt sebességes I-es Golf bal elsõ váltótartó bakja (cikkszám:171 399 113H) kell, mert az a 4 sebességessel nem egyezik… Minden más egyforma…B)

A motor és váltótartó gumicsapágy cikkszámok: váltótató bal elõl:171 199 214H
    Váltótartó hátul: 171 399 151B
    Motortartó jobb elõl: 171 199 214G
    Fotnos még ,hogy a dieselmotoros gumicsapágyak nem egyeznek a benzinesekkel!

admin
    Adminisztrátor

helló
    Én már 2 szer cseréltem váltot a golfomon nem egy nehéz dolog de 2 emberes és emelõ vagy akna szükséges hozzá.
    Mivel 5 ös váltó rudazata nem ugyan az ezért azt is rakd át külömben nem lesz hátramenet vagy 1 es és még akkor is lhet álítani kell.
    Na jó melót

admin
    Adminisztrátor

Köszönöm a segítséget!

4 bejegyzés megtekintése - 1-4 / 4
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close