www.kedvezmenyesbiztositas.hu

Vw golf 2 1.3 váltó

Kezdőlap Fórumok Technikai segítség Motor Vw golf 2 1.3 váltó

Címkézve: , , ,

Ennek a témakörnek tartalma 7 hozzászólás, 4 résztvevő. Utolsó frissítés:  biroadam 12 hónapja telt el.

8 bejegyzés megtekintése - 1-8 / 8
  • Szerző
    Bejegyzés

Szilveszter01
    Felhasználó

Üdv mindenkinek!!
    Van egy 1991-es 1.3-as NZ motorkódú injektoros golfom!
    Valaki tudna segíteni hogy milyen 5 sebességes váltót lehet rátenni????? A helyzet az hogy most is egy 5-ös váltó van rajta elméletileg 8N a kódja. Ötödiket nehezen veszi,ha meg sikerül ötödiket kapcsolni, sípoló hangot ad.
    Olajszint jó, azt mondták valószínű, hogy szinkrongyűrű kezdi megadni magát!
    Esetleg szinkrongyűrűt hol tudnék beszerezni?????
    Megvan a gyári AKW 4-es váltó de ha nem muszáj nem szeretném visszatenni, amikor megvettem a kocsit már az 5-ös volt rajta a 4-est adta mellé a volt tulaj!
    Segítséget, válaszokat előre is köszönöm.
    Tisztelettel :Szilveszter

admin
    Adminisztrátor

Szinkrongyűrűt lehet venni autós boltokban, pár éve én is cseréltem. A jelentős összeg a váltó ki- beszerelés, szétszedés, összerakás lesz. Lehet, hogy kevesebb pénzért kapsz egy bontott váltót…

Szilveszter01
    Felhasználó

Köszönöm szépen a választ!! A szerelést megoldom,szeretek ilyenekkel bíbelődni!!
    Az a baj hogy a bontott váltó,, zsákbamacska”lehet jó de lehet hogy rossz!! 50-50%
    Ezért inkáb megcsinálom, akkor csak magamat szidhatom ha valamit elrontok!!😁😁

admin
    Adminisztrátor

Hajrá, akkor sok sikert hozzá!
    Majd írd meg, mi lett az ügy menete, és mennyire izzasztó egy ilyen attrakció.

Szilveszter01
    Felhasználó

Ok!!
    Amint lessz rá időm (szabadság) nekiállok!és megírom hogy mi lett az eredméby!! 😁😁

biroadam
    Felhasználó

Helló!

Pofátlan leszek és egy kis segítséget kérek: az AKW váltó helyére bármilyen mókolás nélkül felment a 8N váltó? Ha összehasonlítod a kettőt, a felfogatási pontok, rudazat csatlakozása, féltengely méretek, minden megegyezik? Előző tulaj mondott esetleg erről valamit? (Nálam a 4-es AKW váltó kezdi megadni magát és ha már cserélem, 5 fokozatút tennék fel a helyére, az eddig talált fényképek alapján úgy gondolom, hogy egy az egyben ugyanúgy felszerelhető, de biztosra akarok menni.)

Előre is köszi 🙂

Varga Szilveszter
    Felhasználó

Helló
    A váltón nem kellett mókolni semmit, egy az egyben fel lehet rakni. Egyedül a váltó rúdon levő gömbfejet kell lecserélni mert négyesé nem jó az ötöshöz!! (tapasztalat😁😁)
    Egyébként a facen egy golfos csoportban azt írták hogy, a 8N kódú váltó az 1.3-as gyári 5-ös váltója.
    A volt tulaj már 5 sebességessel vette. Már visszaraktam a 4-es AKW-t, már csak neki kellene állnom kicserélni az ötösben szinkrongyűrűt.
    Fogyasztáson észre lehet venni a külömbséget a két váltó között. 5-össel mintha lassabban menne lefelé az üzemanyag szint mutatója😁😁😁
    Egy kicsit jobban is lehet pörgetni, 170km/h volt a max amit mentem vele próbaképp,és bírta!!
    Sok sikert a szereléshez!!

biroadam
    Felhasználó

Nagyon szépen köszönöm a gyors és mindenre kitérő választ 🙂 Így már neki merek ugrani. Sok sikert a felújításhoz! 🙂

8 bejegyzés megtekintése - 1-8 / 8

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

[instagram-feed]

AABCarLogo125x125

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close