www.kedvezmenyesbiztositas.hu

VW GOLF 2 – S.O.S.

Kezdőlap Fórumok Technikai segítség Motor VW GOLF 2 – S.O.S.

14 bejegyzés megtekintése - 1-14 / 14
  • Szerző
    Bejegyzés
    admin
    Adminisztrátor

sziasztok.tudna nekem segiteni valaki? van egy 2-es golfom amelyben van egy 1.8-as benzin motor. hogyn lehetne nagy teljesitmenyt csianalni? mit kell csinalni a motorral? elore is koszonom.

Módosította: jancsi24, Idõpont: 2008.07.29 23:42

admin
    Adminisztrátor

Kicsit szûkísd a leírást:D Eredetileg hány lóerõs? Ha találsz hozzáértõ mûhelyet, akkor biggyessz rá egy turbót, ha mindenképp nagy teljesítményt akarsz, de akkor ehez kell igazítani a fékeket és a futómûvet stb. Doki majd jobb választ ad biztosan;)

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW!

Ne haragudjatok meg, de tuning ötleteket nem adhatok!:blush: Nem nagyképûségbõl, hanem a honlap, a Szerkesztõség és a saját magam nyugalma miatt! Elég egy félreértett modat, amibõl anyagi kár, netalán baleset történik és rögtön lesz kit elõvenni…Ezt szeretném elkerülni! Itt minden leírt szónak következménye lehet!:(

Remélem, megértetek!;)
    Köszönöm!:)

admin
    Adminisztrátor

Sziasztok!
    Nagy dilemában vagyok.
    a helyzet a következõ.
    Golf 2 1988-as Mh motorkód 1.3 c l.

Problémák:
    Levettem ma kiváncsiságból az olajbeöntõ sapkát és iszonyat benzinszagot érzek.
    Olajcsere pár km múlva esedékes ezért addig nem akarom lecserélni ameddig nem tudom az okát.
    A lámpák kialszanak indítás után nem jelezz hibát.
    Kuplungom is haldoklik váltásnál mikor engedem fel surlodó hülye hangot ad néha nehéz sebességbe tenni,de csak néha valamint éget szag is szokott lenni.
    Ezenkívûl indítás után mikor a szívató kikapcsol csörgõ hangot hallok a kocsi alól.
    Nem tudom eldönten, hogy ez a kipufogó vagy a motortérbõl jön e .
    Fehéresen füstõl erõs benzinszaggal nagy gázadásra feketén üresben.
    Menetközben nem csörög.
    A motor üresben néha olyan mint egy tank rángat.Ezek a hibák vannak.
    Arra lennék kiváncsi,hogy ezek milyen hibára utalnak valamint egy sacc szerelési költséget kérnék valakitõl mivel szükösek az anyagi lehetõségeim.
    Az autót nem használom mert nem akarok nagyobb hibát.
    Köszi elõre is.
    Help S.O.S!!!!

admin
    Adminisztrátor

üdVW Tomo!

A motorolajjal együtt a benzinszivattyúdat(AC pumpát) is cserélni kell!
    A váltód zaja (ha tényleg onnan jön) az ‘olajhiánytól’ is lehet,de okozhatja a kopott nyelestengely csapágy is!
    A motor járása a normális kenéstõl és a tényleges levegõtõl ‘meg fog nyugodni’ de addig is kösd ki a kartergázcsövet! Ha ezután már simábban jár a motor,akkor tényleg csak ennyi a gond.
    A kuplunghiba csak a szétszereléskor derül ki.
    Árakat néhány on-line shopban(szakálmetál, unix, bárdi, stb) találsz…

admin
    Adminisztrátor

Heló.

Nekem van egy olyan problémám hogy az olajnyomás visszajelzõ sajnos néha visszajelez (1,6 TD), ritkán csinálja, általában olyankor mikor nagy sebesség fokozatban kisebb sebességnél nyomom a gázt, villog vagy folyamatosan világít, motorfékkel lassítok és elalszik utána van mikor napokig sem csinál ilyet, természetesen friss olaj, szint rendben. A motornak kifejezetten szép a hangja, nem füstöl. Vélemény, tapasztalat???

admin
    Adminisztrátor

ÜDVW!
    Koszos olajpumpa…elsõ olvasatra..
    ÜDVW

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Páló!

Jó lenne az olajnyomást mechanikus órával is ellenõrizni! Melegen az olajnyomás alapjáraton nem eshet 0,5 bar alá alapjáraton!
    A problémát okozhatja a kopott motor,vagy hibás olajszivattyú(vagy törött sérült szívónyak), esetlegesen sérült olajteknõ(ha éppen az olajszivattyú szívókosara alatt van felnyomódva)…

admin
    Adminisztrátor

Most vettem a kocsit 1 hete, 300km-röl hoztam haza semmi gond nem volt vele, pár napja csinálja ezt a nyomás hiányt, olajcsere most volt és a teknõ biztos hibátlan. Ma figyeltem hogy minden sebességbe jó (ha nyomom neki és ha papásan gyorsítok) kivéve az 5.be 85km nél elmegy a nyomás 1szer csinálta még ezt 3.ba csak nyílván nem 85-nél 🙂 . Holnap rákötünk 1 analóg mérõt hogy mit mutat. Remélem nem motor, annak nagyon jó a hangja mindeki szerint.

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW Páló!

Akkor a motor lehet kopott és a régi olajat ‘jól megküldték’ olajsûrítõvel…Te naívan lecserélted az olajt és nincs olajnyomás…Lehet érdeklõdni a régi tulajnál, hogy erre milyen ötlete van? Visszavásárlás+kártalanítás, vagy kb. az autó értékének dupláját kifizetni egy vesztett per esetén….

admin
    Adminisztrátor

Heló.

Ma megmértük az olajnyomást és alapjáraton 1.2bar, nagy fordulaton 4-5bar között van. Maradt az elektromos hiba, na de ez már mindjárt jobb. 🙂 🙂

Grósz Péter
    Felhasználó

Üdv!

Olyat produkál 2-es golfom hogy reggel pöccre indul majd menet közben rángat elég erősen 15-20 perc után elmúlik a rángatás. Ma reggel leállta a rángatásnak köszönhetően és nem volt hajlandó beindulni csak forgatta de semmi hajlandóság. Majd rátettünk egy aksi töltőt 2 percel azután nehezen de indult. Hol keressem a hiba okát?

Köszönettel:
    Péter

admin
    Adminisztrátor

Motorkód?? Nekem csinált hasonlót GTI-nél a bemelegedés szabályzó.

Grósz Péter
    Felhasználó

Szia!

A motor kód AF-el kezdődik mivel lopott volt annó és újat kapott 🙁

Üdv

14 bejegyzés megtekintése - 1-14 / 14
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

[instagram-feed]

AABCarLogo125x125

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close