VW km óra visszaállítás

Kezdőlap Fórumok Elektronikai tippek, trükkök VW km óra visszaállítás

• This topic is empty.
15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 36
  • Szerző
    Bejegyzés
    admin
    Adminisztrátor

Sziasztok!

Szeretnék venni egy kocsit, és több okból a VW mellet döntöttem. Polokat nézegettem,1999-es 90000km.
    Nekem gyanús……
    Kérdésem az lenne, hogy hogyan tudom meg a valós km-t, mire ügyeljek a vásárlásnál. Jah, és ami a legfontosabb:
    szívesen fogadnám a TANÁCSokat!

Hallottam valami olyasmit, hogy a nullázót nyomom,meg 2Xrá a gyújtás, és elvileg kiírja hogy hányszor fordult.

Segítsetek, nem akarok melléfogni, elsõ autóm lenne, kereskedésbõl:( , mert csak hitelre tom megvenni.
    Jah, és apropó, Jászberényben tudtok valami autódiagnosztikát?

Szívesen várok bárminemû hozzászólást!

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW!

Tudomásom szerint a ’94 elõtt gyártott digitális km-órák 300000 km lefutása után nullázódnak, a ‘fiatalabbak’ 500000 km után.

Tényleges futásteljesítményt csak a 2000 év után gyártott PD TDI Sharan-ok motorirányításában találsz…De ott is igencsak ‘eldugva’…

admin
    Adminisztrátor

köszi, de én konkrétan arra gondoltam, hogy a kereskedõ tekeri/tekerteti az órát, na és én ezt hogyan veszem észre?
    arra gondoltam, hogy a márkaszervizben utána lehetne-e nézni, hogy a kötelezõ szervizekkor mennyi volt az óra állása.
    félre ne érts, nem a sok km-tõl félek, hanem attól, hogy át…….
    külsõre minden patika, de az autókozmetika csodákra képes

admin
    Adminisztrátor

ÜdVW!

Sajnos ennek nem tudsz utána nézni! A szervizek adatvédelmi okokra hivatkozva(régi jó ügyfél?) nem adnak felvilágosítást.
    Abban a szériában már ‘közvetlenül’ lehet írni a km-óra állását (hacsak nem vágják vele haza az eeprom-ját) és visszanyomozásra semmi esély nincs…Függetlenül attól ,hogy az ilyen ‘mûveletek’ a számítógépes csalás és a közokirathamisítás elbírálása alá esnek,ha bizonyítható…:S

admin
    Adminisztrátor

köszi, akkor marad a bizalom, amibõl ugyebár nem sok van……

admin
    Adminisztrátor

Ez tényleg felháborító,hogy ez ellen nem tesz 1 gyártó sem.Egyébként minden kereskedõ tekerget.Viccesen mindegyik meg is jegyzi,hogy "mennyi legyen benne?"Én is most vettem autót de a megvan a tulaj tel.száma.Próbáld elkérni.Ha tiszta az autó akkor megadják.Bár ez se jelent semmit ha õ cooperál a "cimbi nepperrel".Apró jeleket a csodatévõ kozmetikusok mellett is érdemes figyelni.Motor állapota, melegen kartergáz? Nagy gáznál kormolás? Ülések állapota,kormány és kezelõszervek,pedálok állapota.Ha új az is gyanús.Kaszninál összeillesztési hézagok festett csavarok.stb.Bár ha nem ismered az autó múltját sztem lutri az egész.
    Persze gondolom nem mondtam újat.Ezekkel a dolgokkal is tulképpen azt tudod megálapítani ,hogy 100000-et futott vagy 200000-et.Azonban én lebeszélnélek a VW Polo vásárlásról.Nyomatékszegény sokat fogyasztó lomha autó.És kényes.Volt benne részem.9 éves kocsi részletre(?)

admin
    Adminisztrátor

hali,
    mit ajánlanál helyette, azért akarok VW-t merthogy ugyebár jobban tarja (elvileg) az árát.Fontos kritérium:1,5ig, relative kevés fogyasztás
    3 kilóm van csak, és nem akarok belemenni a télbe kocsi nélkül (pizza futi)
    3 kilóért meg nem sok mindent lehetne kapni…. ezért a hitel.
    igazából dieselt szeretnék, na de az nekem még megfizetehetetlen

admin
    Adminisztrátor

Sztem ez már kihalt fogalom hogy értékálló.Sajnos -mint tapaszztalom én is- a VW-k már nem annyira megbízhatók.Nekem a mostani már a 6. VW-m, mert1 hülye fan vagyok de nem feltétlenül ezt a márkát ajánlanám annak aki most kezd autókat nézegetni.Bezzeg a jó kis 2-es golfom az sose hagyott cserben.5 évig hajtottam gond nélkül.Ha olcsó kocsit akarsz akkor 2-es GTD. Még találni egész jókat.A másik olcsó de megbízható autó: hát restellem de a Suzuki.Fõleg ha munkára kell nem villogni.Egyébként is a Japánok mostanság megbízhatóbbak a többinél.Az autóvásárlás mindig lutri ha nem ismered az autó múltját.Az újabb autókat meg telerakják mindenféle elektronikai szir-szarral ami rengeteg meghibásodást jelent.Rá fogják a környezetvédelemre de azért találták ki hogy legyen munkájuk a szervizeknek.Gondold csak meg: kevesebbet fogyaszt egy katalizátoros,injektoros autó a karburátorosnál?Hát egyáltalán nem!A gond meg sokkal több lett.
    Szóval én azt mondom hagyd ki az olaszokat,franciákat.Inkább Japánt vagy nézz szét a weltautónál.Vannak elég korrekt és nagyon olcsó oljaos Skoda Fabiák.De ez csak magánvélemény.

admin
    Adminisztrátor

a II-es GTD-vel csak annyi bajom van, hogy nem fér bele az 1,5ig bizti ketegóriába, nekem az lenne még megfizethetõ, jobban mondva az se…….. de az még kibírható

fabiakat milla körül találni, az meg nekem sok….

Neked milyen problémáid voltak? Hogy érted, hogy nem annyira megbízhatóak a VWk?
    Jah, igen és fiatal vagyok, tudod nekem azért a megjelenés is számít azért nem Suzuki, tom h ez hülyeség, de ez van!!!!
    Nagyon Suzi ellenes voltam/vagyok baráti körömben, aztán most bevillannék 1 Suzival……..
    Munkára is, de másra is ……..
    Ha neked a 6. akkor csak nem lehet olyan rossz.
    Köszi a véleményt!

admin
    Adminisztrátor

És azt nem lehet h az okmányirodában x összegért, most nemtudom pontosan le lehet kérni a kocsi elõéletét. Onnan már csak egy köpés és fel is hívhatod az elõzõ tulajt, aki esetleg megmondja h mennyivel adta el.

admin
    Adminisztrátor

Ez nem hülyeség, de ha jól emléxem nem adható ki, mert adatvédelmi szabályokat sért. Bátyám ott dolgozik majd rákérdek, hogy õ meg tudná e lesni, ugyanis nem a jármû osztályon van.
    De nem rossz gondolat!

admin
    Adminisztrátor

na röviden, mert elõbb nem ment el az üzim, szóval adatvédelmi okokra hiv. nem adják ki, de majd rákérdek bátyámtól mert õ ott dolgozik, csak nem azon a részlegen
    Köszi az 5letet!

admin
    Adminisztrátor

De elment:cheer:

admin
    Adminisztrátor

Hát ja egyik ismerõsöm 100 000-et pörgetett vissza.Autó ment a márkakereskedõhöz ahol fél millával többet kapott…Ezek után????

admin
    Adminisztrátor

…ezek után tök mindegy, h kereskedõ vagy magánszemély, átb….. mindkettõ
    jajjj örülnék, ha "csak" 100.000-el ba… át.
    Kiváncsi lennék, ki vállal szerzõdésben is km garanciát………..
    Hnap nézek 1 jelöltet, 142000 km, 1996os, ez már több,mint gyanús……………

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 36
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close